KYNOLOGICKÝ KLUB HOLEŠOV

Pro členy:
Sobota - sportovní výcvik
>> od 16:00

Agility
>> Sobota od 8:30
>> Neděle od 10:00

Výcvikový den chodských psů 2016

7. Září. 2016

V Holešově cvičili chodští psi

První sobotu v září bylo možno na kynologickém cvičišti v Holešově vidět neobvyklý počet chodských psů. Holešovský kynologický klub pořádal, ve spolupráci s Klubem přátel chodského psa, výcvikový den, určený nejen pro psovody začátečníky, ale i pro pokročilé. Pod vedením zkušených instruktorů, členů KK Holešov i členů KPCHP, se majitelé choďáčků věnovali nácviku stopování, poslušnosti a obrany.  Výcviku se zúčastnilo 16 chodských psů ve věkovém rozmezí od 6 měsíců do 6 let.

Na rozlehlých travnatých plochách Průmyslové zóny Holešov si zkušenější psovodi vypracovali se svými psy tréninkové stopy. Začátečníci se seznámili se základy stopování  a naučili se našlapat pachový čtverec, který pak se svým psem i vypracovali.

Nácvik poslušnosti byl zaměřen nejen na metodiku provádění základních cviků, zejména na přivolání psa, ale i na jeho správnou motivaci. Nechyběl ani nácvik zvládání problémového chování psa. Zkušenější psovodi měli příležitost vyměnit si mezi sebou své zkušenosti s výcvikem popřípadě získat od instruktorů zkušenosti nové.

Vzhledem k četným dotazům účastníků na průběh svodu a bonitace, byl instruktory na program operativně zařazen i zkrácený nácvik na svod a na bonitaci.

V odpoledních hodinách probíhal výcvik obrany, který lze zjednodušeně specifikovat jako hru na lov, kde kořist je kus hadru, kůže, pešek  anebo rukáv figuranta.  Štěňátka a pejskové začátečníci lovili hadr, zkušenější obranáři lovili peška nebo měkký rukáv. Různý stupeň zkušenosti jednotlivých psů, umožnil figurantovi předvést účastníkům akce různé fáze nácviku obrany, zakončené ukázkou obrany se zkušeným psem.

Iveta Mráčková

Foto: Iveta Mráčková   ZDE

            Zuzana Péčková   ZDE

Video                                   ZDE