KYNOLOGICKÝ KLUB HOLEŠOV

Pro členy:
Sobota - sportovní výcvik
>> od 16:00

Agility
>> Sobota od 8:30
>> Neděle od 10:00

Stopařský závod má vítěze

3. Květen. 2016

„O pohár starosty města Holešov“

3. ročník stopařského závodu „O pohár starosty města Holešov“, pořádaný dne 9.4.2016 místním kynologickým klubem, provázel hustý déšť a silný vítr. I za těchto extrémních podmínek byla příležitost zhlédnout několik hezky vypracovaných stop.

V kategoriích Stopařské mládí, FPr1, FPr2 a FPr3 soutěžilo se svými psy celkem 15 psovodů z celé ČR – z kraje Zlínského, Jihomoravského, Moravskoslezského, Olomouckého; nejvzdálenější závodnice přijely z Rumburku a z Prahy. Na rozsáhlých travnatých plochách průmyslové zóny bylo možno vidět nejen typická pracovní plemena jako je německý ovčák, belgický ovčák malinois, chodský pes, labradorský retriever či  beauceron, ale i plemena lovecká: jezevčík a parson russell terier. Nejpočetněji zastoupeným plemenem byli němečtí ovčáci (6 fen a 2 psi), kteří tvořili polovinu všech závodících psů a dále české národní psí plemeno -  chodský pes (2 psi). Příslušníci těchto dvou plemen se pak podělili o první místa v jednotlivých kategoriích závodu.

V kategorii FPr3 zvítězila fena německého ovčáka Abra Erigo s psovodem Jiřím Basistou ze ZO KK Šenov. Svou téměř bezchybně vypracovanou stopou ohodnocenou rozhodčím závodu 99 body (z max. možného počtu 100 b.) se stala i vítězkou celého závodu a získala (již potřetí!) cenu nejvyšší – pohár starosty města Holešov.

Druhou nejlepší stopu závodu (za 93 bodů) vypracoval vítěz kategorie FPr2, chodský pes Centaurus Fidelis et Fortis s psovodkou Zuzanou Péčkovou ze ZKO Zlín-Mladcová. V kategorii FPr1 vybojoval první místo německý ovčák Fauzi z Klemova dvora s psovodem Miroslavem Matušíkem z KK Vlčnov (87 bodů). V kategorii Stopařské mládí, se na prvním místě umístil dvouletý chodský pes Begarex Black Monster s psovodkou Ivetou Mráčkovou ze ZO KK Holešov (83 bodů). Kynologický klub Holešov na závodě dále reprezentoval Radek Mráček s německým ovčákem Chegarem Námořníkem, který v kategorii FPr3 obsadil 4. místo.

Cenu pro nejmladšího závodníka získala Nikola Kubištová.

Rozhodčím závodu byl Ing. Miroslav Vávra, kladečky stop Helena Čuřillová a Hana Konrádová.

Rozhodčímu, kladečkám stop a celému organizačnímu týmu závodu (členům KK Holešov) patří dík za skvěle odvedenou práci, odměnou pro ně je spokojenost promoklých a prokřehlých závodníků a jejich zájem o další holešovský stopařský závod, který se bude konat v podzimních měsících letošního roku.

Ceny pro závodníky věnovali: Město Holešov, Bystřická investiční s.r.o. Kroměříž, RAPOS, spol. s r. o. Holešov, HB4all Holešov. Děkujeme našim sponzorům a velmi si ceníme jejich ochoty podporovat kynologii, která není tak rozšířeným a vyhledávaným sportem jako např. lední hokej či fotbal.

Poděkování patří rovněž závodníkům za jejich nesmírné nadšení, odvahu a sportovního ducha. Heslo: „Sláva vítězům, čest poraženým“ má, vzhledem k extrémním podmínkám letošního jarního stopařského závodu dvojnásobnou váhu.

FOTOGALERIE ZDE