Sobota - sportovní výcvik

Agility

Stopařský závod

28. Říjen. 2013

Dne 26.10.2013 se v  areálu ZO kynologického klubu Holešov konal 1. Ročník Stopařského závodu o pohár starosty města Holešov“

Rozhodčím závodu byl pan Matula Jaroslav.

V 8:00 hodin  se závodníci sešli v hojném počtu , po prezentaci a veterinární kontrole psů si vylosovali svá startovní čísla a nastoupili k zahájení závodu .  Přivítali jsme psovody z Brna, Uherského Hradiště, Uherského Brodu, Frýdlantu, Olomouce, Ostravy, Šenova a nechyběli ani zástupci naší ZO Holešov.

Při zahájení psovody přivítal a popřál hodně úspěchů starosta města pan Pavel Svoboda s místostarostou Mgr. Rudolfem Seifertem.  Závodníci byli seznámení s připraveným schématem závodu a následně se postupně přesouvali na průmyslovou zónu Holešov,kde se odehrával samotný závod.

První nastoupila kategorie ,,Stopařské mládí“. Následovala kategorie FPr1,kategorie FPr2  a kategorie FPr3.

Závod proběhl za velmi mlhavého a celkem i chladného počasí, ale i tak se velmi vydařil ke spokojenosti všech. V průběhu závodu jsme mohli vidět velmi pěkné vypracování stop včetně označení nalezených předmětů. Všichni psovodi byli na závod zodpovědně připraveni a celý závod provázela dobrá nálada.

Po ukončení stop se závodníci přesunuli zpět do areálu KK, kde proběhlo zhodnocení a vyhlášení výsledků celého závodu.

Nikdo neodjel s prázdnou, každý závodník obdržel upomínkové předměty,které věnovalo město Holešov a šálu do chladného počasí od firmy H&B. První tři umístění v každé kategorii obdrželi plakety a dárečky od sponzorů závodu, a to od firmy Rapos, Rapeco a Jacom .

Nejlepší stopa ze všech kategoríí byla odměněna pohárem , který věnoval a vítězi osobně  předal starosta  města Holešova pan Pavel Svoboda. 1. ročník stopařského závodu vyhrál pan  Jiří Basista  s fenkou NO Abra Erigo ze ZO KK Šenov  ziskem krásných 98 bodů z možných 100.

Holešov vzorně reprezentovali dva mladí psovodi. Radek Mráček se svým německým ovčákem Chegar Námořník, který obsadil 1 místo v kategorii FPr.2 a Kristýna Bránková s brabantíkem Anthony Usurper, kteří obsadili 3.místo v kategorii ,,Stopařské mládí“

Na závěr bychom chtěli  poděkovat všem sponzorům: Město Holešov,firmě Rapeco,Rapos,Jacom a firmě H&B  za krásné ceny pro závodníky, panu starostovi a místostarostovi, že si udělali čas a přišli se za námi podívat. Uvědomujeme si, že kynologie není až tak masový sport jako třeba fotbal nebo tenis , o to nám víc  nás těší a vážíme si zájmu ze strany představitelů města a místních podnikatelů, kteří nám neodmítli  pomoc a podporu v našem snažení.