KYNOLOGICKÝ KLUB HOLEŠOV

Pro členy:
Sobota - sportovní výcvik
>> od 16:00

Agility
>> Sobota od 8:30
>> Neděle od 10:00

Den otevřených dveří

27. Červenec. 2014

V sobotu 23.8.2014 od 10hodin připravili členové KK Holešov pro veřejnost Den otevřených  dveří  .

V dopoledních hodinách se návštěvníci mohli seznámit s výcvikem psů na zdejším cvičišti, vyzkoušet si výcvik poslušnosti i agility přímo se svými pejsky a také shlédli ukázky poslušnosti a obran, včetně vyhledání a zadržení pachatele.

Zájemci si mohli prohlédnout výcvikové pomůcky pro různé druhy výcviků a členové kynologického klubu odpovídali na vše, co návštěvníky zajímalo. A to od výběru pejska, jeho výživy, výchovy a výcviku.

V dopoledních hodinách MVDr. Lubomír Gaja seznámil účastníky s veterinárním minimem, pokud se chystáme nebo už máme doma psího kamaráda. Vysvětlil důležitost pravidelné vakcinace proti nakažlivým chorobám a také používání antiparazitních přípravků. Ochotně zodpověděl všechny otázky návštěvníků.

V odpoledních hodinách se mohli návštěvníci seznámit s prací psovodů městské policie Holešov. Mohli si prohlédnout odchytové pomůcky používané MP.  Proběhla i prezentace připravovaných záchytných kotců pro zatoulané pejsky.

Majitelé pejsků se dozvěděli, co mohou udělat v případě, že se jejich společník zaběhne a jak toto nebezpečí minimalizovat.

Během celé akce byly pro pejsky návštěvníků připravené vhodné pamlsky a pochoutky, jako např. sušené maso, tlačenka nebo škvarky pro psy.

Podtitulkem „ Návod na Vašeho pejska“ jsme se snažili přiblížit veřejnosti nejen samotný výcvik, ale také poukázat na opomíjenou výchovu psů v domácím prostředí.

Všem, kteří nás přišli navštívit, děkujeme a těšíme se zase někdy na shledanou

Naše poděkování patří také  Městu Holešov za spolupráci a finanční podporu při pořádání této akce.